Shopping mall PARK TOWN
67 Kyivskyi shliakh Street, Boryspil city, Ukraine
Everyday 7:00-23:00
Новорічна ялинка
News

Новорічна ялинка

30/11/2020

Новий рік – одне з найулюбленіших свят українців. Дорослі і діти чекають його настання з великим нетерпінням. Це свято подарунків, ялинки, мандаринів і нових надій. У Новий рік всі ми сподіваємося на справжнє диво.

Та нам в PARK TOWN стало цікаво звідки пішла традиція наряджати новорічну ялинку. І от що ми дізнались.

Одна з найпопулярніших легенд про новорічні ялинки розповідає про німецького реформатора Мартіна Лютера. Дорогою додому він побачив в лісі ялинку, крізь віття якої просвічувалися зорі. Вражений картиною, він поставив ялинку в себе вдома, а свічки якими він її прикрасив нагадували Лютеру про зорі.

Також існує повір’я, що новорічну традицію першими вигадали гуни. А згідно зі стародавнім французьким літописом, перші святково вбрані ялинки з’явилися 1605 року в Ельзасі у Франції.

Та широкого вжитку ця традиція набула відносно недавно — на початку ХIХ століття.

В Україні ж Новий рік стали відзначати згідно з указом Петра І з 1 січня 1700 року. До цього початок нового року відзначали 1 вересня. В указі Петра I йшлося: «Знатними і проїжджими вулицями, біля воріт і будинків, учинити деякі прикраси з древ і гілок соснових і ялинкових, чинити стрілянину з невеликих гармат і рушниць, пускати ракети і запалювати вогні. А людям убогим кожному хоча б по древу чи гілці на воротях поставити.» Це свято припало до вподоби українському народові. Ну, а вже в ХХ столітті ошатна ялинка була незмінним атрибутом зимових свят.

Приєднуючись до такої чудової традиції, ми також встановили святкову ялинку в PARK TOWN. Тож завітайте до нас та зарядіться новорічним духом від нашої зеленої красуні.