Shopping mall PARK TOWN
67 Kyivskyi shliakh Street, Boryspil city, Ukraine
Everyday 7:00-23:00
Легенда про Чорну П'ятницю
News

Легенда про Чорну П'ятницю

26/11/2020

Вже протягом десятків років магазини та торгові майданчики у всьому світі влаштовують неймовірні розпродажі із шаленими знижками, але не всім відомо, з чого почалася традиція робити знижки саме цього дня та чому його назвали «чорним».

Щоб розібратись в чому річ,  почати варто з не менш значущого для американців свята — Дня Подяки.

Це загальнонаціональне свято США та державний вихідний. Його щорічно святкують у четвертий четвер листопада. За традицією родини збираються за великим святковим столом та частуються запеченою індичкою.

Та зазвичай виникає одна святкова проблема. Адже оскільки Америка — не маленька країна, іноді їхати до родичів в гості доводиться доволі далеко. Тож після Дня Подяки на дорогах Сполучених Штатів виникали величезні затори з тих, що поверталися додому після святкування.

Власне, епітетом «Чорна» цю п’ятницю охрестили американські поліцейські за величезні затори, черги в крамницях і хаос на вулицях. Крамниці, в свою чергу, швидко зрозуміли потенційну прибутковість цього дня і приблизно 1966 року зробили ребрендінг назви та відмовилися від негативної асоціації. Тож значення чорного кольору продавці запозичили з бухгалтерського обліку, де чорним чорнилом позначають прибутки, а червоним — витрати.

І з тих пір маркетологи рік за роком закріплюють статус чорної п’ятниці у нашій підсвідомості для того, щоб ми раз у раз купували дедалі більше. А через те що магазини приваблюють покупців лише одного дня, ми знайшли для вас декілька простих порад, як не витратити зайвого:

☺ Завчасно складіть список бажаних покупок. Це допоможе вам чітко зрозуміти, що саме ви хочете купити і зменшить ризик імпульсивної покупки.

☺ Обмежте контакти з рекламою. Цього дня все довкола буде переповнене рекламою, тож не варто наражатися ще й в інтернеті. До того ж, така реклама може викликати бажання купити щось, чого ви не хотіли купувати.

☺ Виділіть чіткий бюджет на покупки. Наявність жорсткого обмеження не дозволить вам накупити зайвого.

☺ Залиште невелику суму на «примхи». Хай там як, а незабаром новорічні свята і ви точно щось захочете собі купити – така вже людська природа і ніде від цього не подінешся. Тож краще виділити ліміт на безглузді, але приємні покупки, ніж залишитися сумним і з грошима.

☺ Будьте раціональними. Не дозволяйте, щоб емоції заволоділи вами: звіряйте ціни з «до-святковими» та самостійно визначайте, чи це дійсно вартісна знижка.